НАТИСНУТИ ТА ПЕРЕЙТИ ДО ГАЗЕТИ
До дівчаток з янголятками
До дівчаток з янголятками
На знак вшанування доброчинності й милосердя 19 грудня світова спільнота традиційно відзначає Міжнародний день допомоги бідним. В українській культурі це ще й найбажаніший день для малечі — святого Миколая Чудотворця.
Свято Миколая в наш час набуває для українців особливого релігійно-філософського значення. Одночасно зростає його світська популярність. Проте впродовж майже всього ХХ століття воно було викреслене з календаря урочистих подій партій-ною, атеїстичною ідеологією СРСР. Задля виховання «нової людини» радянські діти були позбавлені традиційних національних звичаїв на зимового Миколая, який учив повазі до старших, співчуттю до бідних, допомозі нужденним. Номенклатурне перелицювання прадавньої традиції не просто підмінило постать Чудотворця образами Діда Мороза та Снігуроньки — поступово був втрачений глибокий морально-етичний сенс цього свята.
Та часи безбожництва, слава Господу, минули. Сьогодні вшанувати святого Миколая прагне дедалі більше українських родин. День Миколая Чудотворця, як і новорічні та різдвяні свята, стають прекрасною нагодою, щоб у дії проявити людяність, толерантність і турботу до ближнього. Особливо на це чекають діти, для яких ці свята пов’язані з вірою у диво. У вихованців дитячого будинку теж є надія на диво…
Дівчатка з особливими потребами, які мешкають у дитячому будинку по вул. Макаренка, 20, щиро раді зустрічам зі студентами автомобільно-дорожнього коледжу ОНПУ. Адже в ці дні гості приносять дарунки — іграшки та корисні дрібнички. А цього разу завітали ще й з театралізованим дійством, намагаючись дати трохи більше щастя-радості дітлахам.
Уже два роки поспіль студенти коледжу відвідують дівчат у дитбудинку, і завжди ці відвідини дарують радість як гостям, так і господарям. Учасники клубу «Народна іграшка» власноруч майструють ляльки, що знаходять поціновувачів у дитячих серцях. Що зробити на згадку про нинішню зустріч? Обрали образ янгола: він — охоронець і провідник дитини.
Корисні для побуту гостинці зібрали швидко. А намотати тради-ційну народну ляльку згуртувалися чудовою теплою компанією. І вчителі, й студенти, не покладаючи рук, майстрували ангеляток зі щирими побажаннями, спілкувалися, виконували та слухали різдвяні пісні. Наступного дня 48 янголів полетіли на зустріч з вихованцями дитбудинку, засвідчивши, що турбота, милосердя та співчуття — сьогодні не дефіцит, що надія — жива, а диво — поруч, що кожен з нас може хоч на деякий час своєю небайдужістю зробити цей світ трішечки кращим.
Альона КОЖИНА,
викладач історії
та керівник клубу
«Народна іграшка»
Одеського автомобільно-дорожнього коледжу ОНПУ |